Wysokiej jakości tusz do Epson Stylus SX130

Tusz do Epson Stylus SX130Najlepszy sposób na oszczędne drukowanie

Użytkownicy drukarek atramentowych muszą się liczyć z faktem, że wykorzystywane przez nich urządzenia są bardziej kosztowne eksploatacji niż drukarki laserowe. Zarazem jednak koszt samego urządzenia jest w ich przypadku daleko mniejszy, stąd wiele osób decyduje się na właśnie tę technologię. Istnieje jednak sposób, by wydać niewielkie środki zarówno na samo urządzenie, jak i jego eksploatację i zostanie on opisany poniżej.

Rozwiązaniem, które od kilku lat pozwala na fantastyczną oszczędność w zakresie druku atramentowego są systemy stałego podawania tuszu, znane również jako CISS. System polega na montowania w głowicy kartridżów połączonych ze sobą systemem rurek ze zbiornikami na tusz zlokalizowanymi poza drukarką. Jeżeli drukarka ma zamontowany system CISS, zamiast używać wkładów atramentowych, dolewamy do zbiornika atramentu z butelki. System jest tak opracowany, by zredukować koszt wydruku kolorowej strony A4 do kwoty nawet poniżej 1 gr, dlatego dzięki jego zastosowaniu można pozwolić sobie na używanie drukarki atramentowej nie tylko w zastosowaniach domowych, ale i komercyjnych!

Systemy CISS występują albo jako oddzielne systemy, które trzeba było samodzielnie montować do drukarki, albo też były przez producentów drukarek montowane fabrycznie w swoich urządzeniach. Ta pierwsza opcja jest tańsza, jednak wymaga pewnych umiejętności technicznych związanych z koniecznością samodzielnego montowania systemu. W przypadku tej drugiej opcji płacimy zaś nieco więcej, za to zyskujemy pewność, że zamontowany fabrycznie system będzie działał prawidłowo.

Swoistym następcą dla CISS system ITS (Ink Tank System), który został zastosowany w takich urządzeniach jak m.in. Epson Stylus SX130, do którego tusz można nabyć na przykład na tej stronie. Jest to system, który całkowicie rezygnuje z kartridży, korzystając z dużej wielkości pojemników na atrament zintegrowanych z drukarką. Zastosowane w niej filtry pozwalają na ogromne zwiększenie efektywności użycia tuszu. Warto więc zainteresować się urządzeniami firmy Epson, które wykorzystują ten interesujący system.