Wysokiej jakości tusz do Epson Stylus SX235W

Tusz do Epson Stylus SX235WOszczędzanie na drukowaniu z wysokiej jakości tuszem i systemem ITS

Firmy stosujące drukarki atramentowe bardzo często mają spory problem z ogromnymi nieraz kosztami eksploatacji urządzenia. Czasami zdarza się, że kupujemy atramentową drukarkę, ponieważ spodziewaliśmy się, że ilość wydruków w biurze będzie na tyle niewielka, że tańsze urządzenie o większych kosztach eksploatacji będzie bardziej opłacalnym wyborem, tymczasem z czasem okazuje się, że drukowanie pochłania o wiele większą część budżetu, niż pierwotnie planowaliśmy.

Istnieją jednak drukarki atramentowe, które są na tyle oszczędne, że można je bez obaw kupować również do biura, w którym drukuje się bardzo często. Posiadają one system ITS, czyli Ink Tank System (pol. System Zbiorników na Tusz). Jak to działa i dlaczego pozwala na tak dużą oszczędność? To postaramy się wyjaśnić poniżej!

System ITS korzysta z dużych pojemników na atrament zintegrowanych z drukarką, które okresowo uzupełniamy atramentem z butelki, z zupełnym pominięciem kartridży. Ważnym aspektem ITS jest obecność filtrów pozwalających na ogromne zwiększenie zredukowanie strat atramentu, co jest o tyle istotne, że jednym z największych mankamentów drukarek atramentowych starej daty była tendencja do marnowania ogromnej ilości tuszu – dość powiedzieć, że według przeprowadzonego kilka lat temu badania drukarki potrafiły wyświetlać komunikaty o konieczności uzupełnienia tuszu, gdy kartridż był prawie w 25 proc. pełny. Wedle obliczeń, koszt wydrukowania jednej kolorowej kartki A4 wynosi około dwóch groszy. Warto więc zaopatrzyć się w jedno z urządzeń wykorzystujących ten system, takie jak na przykład Epson SX235W. To na pewno pozwoli zdecydowanie zredukować wydatki na tusz!